Co zrobić z tym bólem zęba po leczeniu kanałowym?

Ból zęba po leczeniu kanałowym. Z osadzonym mostem na zębie. Ząb pomimo leczenia kanałowego, które było ponad 1 miesiąc temu boli. Ponowna kondultacja, tomograf i czyszczenie kieszonki pomogło na chwilę. Ząb po osadzeniu mostu po 2 tygodniach znowu zaczął boleć. Została wyrwana ósemka obok, która mogła pobolewać, obok szóstki nie ma. Most osadzony na 5i 7 Zdjęcie i tomograf nic nie pokazują . Jak ratować zęba ?
KOBIETA, 44 LAT 10 miesięcy temu

Jeżeli boli po założeniu mostu a bez niego nie ma dolegliwości to przyczyną może być nieprawidłowa okluzją czyli źle dopasowany most do zgryzu. Może być również pęknięty korzeń zęba leczonego kanałowo. Nie obejdzie się bez oceny w gabinecie bo przyczyn dolegliwości może być wiele i dopiero po ocenie aktualnej tomografii i Pacjenta w gabinecie można podjąć decyzję o ratowaniu zęba.