Co robić z tym bólem zęba po leczeniu kanałowym?

Dzien dobry, miesiac temu mialam leczony zab kanalowo, gorna 5tka. Po miesiacu od leczenia zab zaczal mnie bolec. Endodonta zrobil rtg i zlecil tomografie.Oba badania nie wykazaly nic co mogloby byc przyczyna bólu. Na wszelki wypadek dostalam antybiotyk. Po skonczonej kuracji, ząb znowu mnie boli. Dodatkowo czasem dretwieje mi ta strona szczeki. To uczucie promieniuje tea na policzek i dochodzi do nosa. Dotyczy to tylko prawej strony po ktorej jest zab. Z gory dziekuje.

Ząb po leczeniu endodontycznym może boleć przez kilka tygodni. Takie sytuacje są bardzo rzadko ale jest to jak najbardziej wykazane w piśmiennictwie. Jeżeli leczenie było wykonane na jednej wizycie pod mikroskopem i potwierdzone RTG i dodatkowo TK powinna Pani poczekać aż miną dolegliwości. Można spróbować wyłączyć zęba ze zgryzu, może odbudowa po leczeniu nie jest idealnie dopasowana do zębów dolnych. Konieczna ocena w gabinecie.