Jak pozbyć się bólu zęba po leczeniu kanałowym?

Witam, po leczeniu kanałowym 4 górnej pod mikroskopem odczuwam lekki ból jak dotknę plomby innym zębem lub czymś twardym.Tak samo odczuwam ból jak dotknę miejsca na dziąśle gdzie osadzony jest ząb przez skórę twarzy. Co mogę zrobić poza usunięciem zęba ? Zdjęcie rtg zęba mam , ponoć z kością nic się nie dzieje. To dla czego odczuwam ból na martwym zębie ?

Dzień dobry,
jeśli na RTG jest wszystko prawidłowo to możliwe, że przyczyną jest złe dopasowanie zęba na wysokość. W takiej sytuacji wystarczy tylko ponowne dopasowanie wysokości korony zęba. Zdarza się, że po leczenie kanałowym ząb może wykazywać wrażliwość lub bolesność nawet przez kilka dni. Zwykle ból mija po tym okresie.
Dzień dobry,
jeśli na RTG jest wszystko prawidłowo to możliwe, że przyczyną jest złe dopasowanie zęba na wysokość. W takiej sytuacji wystarczy tylko ponowne dopasowanie wysokości korony zęba. Zdarza się, że po leczenie kanałowym ząb może wykazywać wrażliwość lub bolesność nawet przez kilka dni. Zwykle ból mija po tym okresie.
Dzień dobry,
jeśli na RTG jest wszystko prawidłowo to możliwe, że przyczyną jest złe dopasowanie zęba na wysokość. W takiej sytuacji wystarczy tylko ponowne dopasowanie wysokości korony zęba. Zdarza się, że po leczenie kanałowym ząb może wykazywać wrażliwość lub bolesność nawet przez kilka dni. Zwykle ból mija po tym okresie.
pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula