Nadwrażliwość zęba na zimno po leczeniu kanałowym

Witam. Dwa miesiące temu przeszłam zabieg leczenia kanałowego. Ząb jest odbudowany i przez miesiąc było wszystko w porządku. Natomiast teraz ząb jest wrażliwy na minusowe temperatury oraz odczuwam ból przy dotknięciu żuchwy (dodam iż leczony ząb to dolna 5). Dodatkowo wyczuwam mały guzek przy kości i gdy do dotykam czuje leczony ząb. Czy to jest normalne po leczeniu kanałowym? Ponieważ lekarz po zdjęciu rtg powiedział że wszystko jest w porządku i że ząb będzie reagował na każdą zmianę pór roku.

Bez zdjęcia RTG, prześledzenia historii leczenia oraz badania wewnątrzustnego niewiele można powiedzieć - dobrze wykonać RTG OPG. Ząb po leczeniu kanałowym może przez pewien czas dawać dolegliwości. Jeśli ma Pani wątpliwości to najlepiej udać się na kolejną kontrolę do lekarza wykonującego zabieg.

Witam, ząb leczony kanałowo nie reaguje na zimno. Jeżeli występuje taka sytuacja to albo jest dodatkowy kanał, który nie został przeleczony albo boli ząb sąsiedni. Powinna Pani zgłosić się do lekarza, który wykonywał zabieg. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Trzeba koniecznie skontrolować zęba radiologicznie. Prawdopodobnie jest to stan zapalny przy wierzchołku zęba - należy zdiagnozować przyczynę oraz zlokalizować czy jest to wina zęba, który był leczony kanałowo, czy jednego z sąsiednich.
Jest ryzyko konieczności ponownego leczenia kanałowego zęba.
Ząb po leczeniu kanałowym może pobolewać przez pewien czas (zazwyczaj kilka-kilkanaście dni), jednak nie powinien reagować na zimno, czy tez na zmiany pór roku.