Leczenie kanałowe i nieustanny ból zęba

Dwa lata temu miałam przeprowadzone leczenie kanałowe górnej 6 pod mikroskopem. Od tego czasu nieustannie ząb ten boli przy nagryzaniu, podczas ekspozycji na zimno, oraz po wypiciu nawet kilku łyków wina do kolacji. Juz kilkukrotnie byłam u lekarza który przeprowadzał leczenie, oraz u innego lekarza. Oboje po zrobieniu zdjęcia nie widza nic niepokojącego. Zęby sąsiadujące są zdrowe. Błagam o pomoc, bo ból przysparza mi wielu trosk.

Dzień dobry, jeżeli na zdjęciu rentgenowskim nie widać zmian, a ząb leczony kanałowo nadal boli przy nagryzaniu, ppwpdem może być niezagojony stan zapalny w okolicach wierzchołka. A przyczyną dodatkowy kanał, rozgałęzienia kanałów przeleczonych, odprysk na wierzchołku zęba. Należy pamiętać, że nawet dokładne i precyzyjne leczenie kanałowe nie daue nam stu procentowej pewności, że ząb się zagoi. Często lekkie zeszlifowanie zęba, czyli wyłączenie go na jakiś czas z nagryzania, może pomóc. Natomiast taki ząb nie powinien reagować na zimno lub kwaśne czy słodkie. Są to reakcje zębów żywych. Takie reakcje wywołuje próchnica, ale również odsłonięte szyjki i ubytki na szyjkach powstałe od zbyt dużego nacisku. Również starte szkliwo na powierzchni zgryzu prowadzi do odsłonięcia zębiny i tego typu problemów. Proszę się uzbroić w cieirpliwość i szukać dalej.

Objawy , które Pani opisuje , szczególnie reakcje na zimno i pokarmy sugerują problem z zębem posiadającym żywą miazgę a nie leczonym kanałowo , co nie wyklucza problemów z zębę po leczeniu kanałowym , bo ból na nagryzanie świadczy o stanie zapalnym ozębnej zęba tkliwego co może mieć swoje żródło w jaimś problemie z leczeniem kanałowym , niekoniecznie , musi to być wina samego leczenia , ale również anatomii zęba i problemów okluzyjnych , mogło dość np do jego pęknięcia