Jaka może być przyczyna bólu zęba po leczeniu kanałowym?

Witam, jaka może być przyczyna bólu zęba(lewa górna szóstka) po zakończonym leczeniu kanałowym ? Przed leczeniem był mocny stan zapalny, leczony antybiotykami, potem leczenie kanałowe w klinice z dobrym sprzętem (zdjęcia rtg, endometr) które przyniosło ulgę,ból minął, a miesiąc po założeniu plomby pojawił się ból samoistny promieniujący na policzek (tak bolało przed leczeniem). Wczoraj na wizycie lekarz wykonał dwa zdjęcia rtg i nie stwierdził żadnych zmian, dał antybiotyk , a ząb nadal boli.

W "szóstkach" górnych często bywają kanały dodatkowe. Jeśli lekarz jest pewien, że wszystkie kanały udało mu się znaleźć i prawidłowo wypełnić należałoby sprawdzić inne zęby.

W 6 górnych często występują tak zwane kanały dodatkowe. Jeśli nie zostaną odnalezione i wyleczone pojawiają się dolegliwości, o których Pani wspomina.
Oprócz zdjęć RTG można wykonać rewizję komory zęba w powiększeniu.
Jeśli taka diagnostyka również wykluczy istnienie kanałów dodatkowych należy dokładnie zbadać zęby sąsiednie i przeciwstawne.