Badania zębów leczonych kanałowo

Witam, mam problem odnośnie zębów, które ponad 5 lat temu były leczone kanałowo. W dwóch górnych szóstkach, znalazły się 4 kanały i trzeba było zęby leczyć jeszcze raz. Nie wspominając o ogromnym bólu i kosztach (na jednym z zębów była korona), mam obawy że pozostałe zęby też są źle przeleczone (bez mikroskopu). Czy wykonując tomografię szczęki (bądź poszczególnego zęba), będę mogła mieć pewność co do ilości kanałów. Wspomnę tylko, że na zdjęciach RTG nic nie było widać. Co jest dokładniejsze ?

Witam,
nawet najdokładniejsze zdjęcie może nie wykazać obecności dodatkowych kanałów- szczególnie ,że ząb ma już kanały wypełnione i to może przesłaniać obraz radiologiczny.
Obecność lub brak kanałów dodatkowych można sprawdzić lecząc ząb pod mikroskopem. Jeżeli jednak na normalnym zdjęciu rentgenowskim przy zębie leczonym kanałowo nie widać zmian , kanały są wyleczone prawidłowo a ząb jest bezobjawowy , to nie ma potrzeby otwierać zęba i szukać na siłę kanałów dodatkowych. Jeżeli jednak ząb boli , lub na zdjęciu widać nieprawidłowości to leczenie jest konieczne.
Dokładniejsza diagnostycznie jest tomografia , ale musi być w dobrej rozdzielczości. Podstawowym narzędziem diagnostycznym jest jednak zawsze zdjęcie RTG.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło