Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie kanałowe i opuchlizna oraz ból zęba

Czy po leczeniu kanałowym zęba i zalepieniu kanałów jest normalne, że po 1,5 roku konieczne jest otwieranie zęba i usuwanie bakterii, które wywoływały przeraźliwy ból i opuchliznę. Czy to aby nie błąd w sztuce - tzn. czy czyszczeniu kanałów?!
ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Witam
Czasami występują powikłania po leczeniu endodontyczny co powoduje zmiany okołowierzchołkowe co za tym idzie ból. w takim przypadku jeżeli jest możliwe jeszcze ratowanie zęba tego nie jestem wstanie określić bez zdjęcia Rtg, lub Rvg, można próbować zastosować leczenie powtórne endodntyczne tylko polecał bym w tym przypadku leczenie pod mikroskopem a nie tzw. metodą tradycyjną
Pozdrawiam

0

Nowoczesne leczenie kanałowe wykonanie pod mikroskopem pozwala na trwałe usunięcie bakterii z systemu kanałów korzeniowych i nie ma potrzeby ponownego otwierania zęba. Możliwe że nie zostały opracowane wszystkie kanały, których obecność można stwierdzić tylko przy użyciu mikroskopu i badani tomograficznego. Nieopracowany kanał spowodował stan zapalny , opuchliznę i ból. Nie wszystkie gabinety dysponują sprzętem pozwalającym na wykonanie takiego zabiegu. Proszę udać się do stomatologa zajmującego się leczeniem kanałowym, po ponownym leczeniu problem zostanie usunięty i wszystkie dolegliwości znikną.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Czasem zdarza się że konieczne jest ponowne leczenie kanałowe , przyczyn jest wiele i bez badań i historii leczenia nie da się powiedzieć dlaczego tak się stało.
Na przykład często pacjenci nie odbudowują na czas zęba po leczeniu kanałowym i dochodzi do wtórnego zakażenia systemu korzeniowego

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy