Co zrobić z tym wypełnieniem zęba?

Dzień dobry miałam leczony ząb kanałowo,material wypełniający zostal przepchnięty przez kanał co wiązało się z bólem.Lekarz wykonujący leczenie kanałowe zrobił resekcje wierzchołka.Z tym że ból był nadal poszłam do innego stomatologa zrobił zdjęcie zęba okazało się że materiał jest nadal tylko jeszcze dalej.Co teraz z tym zrobić
KOBIETA, 36 LAT 10 miesięcy temu

Konsultacja z endodontą: Zalecam skonsultowanie się z doświadczonym endodontą, specjalistą w leczeniu kanałowym. Przekaż im informacje o poprzednim leczeniu i bólu, który nadal odczuwasz. Endodonta może ocenić sytuację i zdecydować, czy konieczne jest ponowne leczenie kanałowe, usunięcie materiału lub inne działania.

Leczenie endodontyczne pod mikroskopem: Jeśli materiał znajduje się daleko w kanale korzenia zęba, leczenie pod mikroskopem może być opcją do rozważenia. Mikroskop pozwala lekarzowi na bardziej precyzyjne i dogłębne leczenie kanałowe, co może pomóc w usunięciu materiału i leczeniu korzenia zęba.

Relewantacja: W przypadku, gdy materiał jest źle umieszczony lub przesunięty, endodontyczne odbarczenie (relewantacja) może być konieczne. Podczas tej procedury lekarz usuwa materiał z wnęki wierzchołka korzenia zęba i dokładnie oczyszcza kanał korzeniowy.

Najważniejsze jest skonsultowanie się z doświadczonym endodontą, który będzie w stanie dokładnie ocenić sytuację i zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Twojego przypadku. Opowiedz im o swoich obawach i informacjach uzyskanych od innego stomatologa. Będą w stanie zaplanować odpowiednie dalsze leczenie w celu poprawy sytuacji z Twoim zębem.

Dentyści Białystok