Problem z leczeniem kanałowym zęba

Leczenie kanałowe zęba - ciąg dalszy . Jakiś czas temu zadałam tutaj pytanie cytuje ""Witam. Miałam leczony ząb kanałowo pod mikroskopem. Pani doktor powiedziała, że może mnie przez kilka dni ząb po leczeniu boleć. Robiła zdjęcie po wyleczeniu zęba, Wszystko miało być ok. Plomba już była założona. Ból zęba jest strasznie silny. Minęła doba od wyleczenia zęba i ból się nasila . Czy to normalne? Pod mikroskopem raczej nie pominęła kanałów." Później zadałam drugie pytanie "W ten czwartek trafiłam z powrotem do pani doktor która leczyła zęba, powiedziała mi że od nowa dzień po wyleczeniu zrobil się stan zapalny, że to normalne. Dała antybiotyk i od nowa wierciła zęba założyła nowe lekarstwo do zęba i kazała czekać do 22 stycznia na dalsze leczenie. Nie ma wolnych terminów a oprócz tego zęba bolą mnie inne zęby. " Dwa tyg temu byłam w tej klinice u innego stomatologa leczyć innego zęba ( 1 dentystka jak i 2 dentysta pracują w tej samej klinice ) . Pytam się 2 dentysty czy dokończy zęba za 1 dentystkę powiedział, że nie. Powiedział też, że zdjęcia wygląda, że ząb został dobrze wyleczony i kazał mi wrócić z tym zębem do 1 dentystki. W tą sobotę byłam znów w tej klinice u 3 dentysty na leczenie innego zęba . Też powiedział, że nie podejmie się leczenia tego zęba . Wyleczył mi innego zęba. Jeśli ze zdjęcia wszystko było ok jak twierdzi 2 dentysta to czemu ząb po leczeniu miał stan zapalny bolał i czasami teraz lekko boli ? Czy jest możliwe , że dentystka nie dojrzała jakiegoś kanału przy leczeniu. Leczyła pod mikroskopem, to chyba mało prawdopodobne. A może sama coś źle zrobiła, ponieważ na 1 wizycie wyczyściła kanały założyła lekarstwo i ząb wogóle nie bolał. Dopiero na drugiej wizycie rozbolał, jak założyła mi plombę i ściągała koferdam czy jak tam się to zwie. Mówiłam jej że coś mnie zabolało mocno. Powiedziała, że to może dziąsło. A najgorsze, że ma dopiero termin na 22 stycznia wydzwaniam codziennie i nic nie chcą mi terminu przyśpieszyć. Pytałam się o termin w innym gabinecie dentystycznym i też dopiero na 16 stycznia by był.

Dopiero wtedy można coś powiedzieć , czasami dochodzi do pękniecia zęba w jego dnie lub pionowego pęknięcia korzenia dlatego ciągle boli i stan się pogarsza , może dojsc do kolonizacji bakteriami beztlenowymi okolicy wierzchołka .Nawet najbardziej staranne leczenie kanałowe wykonane przez mistrza endodoncji nie zawsze kończy się sukcesem , taki urok żywego organizmu.
Ja bym w takiej sytuacji zrobił powtórne leczenie endodontyczne i dokładnie przyjrzałbym się zębowy pod kątem jego pęknięć.