Leczenie kanałowe i ukruszenie zęba

Witam, podjęłam leczenie kanałowe zęba, niestety trzeba bylo zrobic ponowne leczenie kanałowe gdyż za pierwszym razem nie dokończyłam. Ząb mi sie ukruszył. Dentysta zaczął ponowne leczenie kanałowe, znowu soe cos ukruszył najprawdopodobniej plomba, ktora założyła mi dentystka. Wizytę u dentysty mam w cigu 11 dni, czy do tego czasu nic mi sie nie stanie z zębem. I czy mozna go uratować, nie chce stracić zęba...

Dzień dobry, jeżeli ząb ukruszył się ponad dziąsłem, albo tuż przy jego granicy to nie ma się czego obawiać. Po tym, jak już będzie dobrze przeleczony kanałowo, można go nadbudować przy pomocy włókna szklanego i wypełnienia, albo korony. Gorzej, gdy ząb złamał się poddziąsłowo. Wtedy trzeba ocenić czy odległość od brzegu kości nie jest za mała. Lekarz stomatolog odpowie Pani na to pytanie po obejrzeniu zęba.