Czy można uratować jeszcze tego zęba?

Jakoś na przełomie sierpnia i września zeszłego roku miałam leczenie kanałowe dolnej szóstki. Niestety, jakiś tydzień temu cześć zęba zaczęła się ruszać, tak jakby odłamała się od reszty. Nie jest to duży fragment, ma może z 2-3 mm długości, taki "dziubek". Czytałam, że takie rzeczy się zdarzają po kanałowym. Co można z tym zrobić? Można uratować tego zęba czy trzeba usuwać? Jak szybko muszę iść z tym do dentysty? Co, jeśli ta część odpadnie całkowicie?

Witam.

Ruszający się fragment zęba najczęściej jest w takich sytuacjach usuwany przez dentystę. Zalecam jak najszybsze udanie się na wizytę stomatologiczną, gdyż niewykluczone, że bez tego ząb będzie się kruszyć dalej, aż do momentu, w którym rzeczywiście nie będzie możliwości jego uratowania.

Jeśli ukruszony ząb ma bardzo rozległe wypełnienie może zajść konieczność wykonania korony protetycznej.

pozdrawiam!