Wybór metody odbudowy zęba

Witam, mam pytanie na temat wyboru możliwości odbudowy zęba dokładnie górnej jedynki. Ząb jest martwy i dość mocno uszkodzony, zostało wykonane leczenie kanałowe i pani Stomatolog dała mi wybór, odbudowa zęba na włóknie szklanym lub, wkład koronkowo korzeniowy i do tego korna. Moje pytanie jest takie, która opcja jest bardziej trwała?

Witam!
Obie metody są dobre ale wydaje mi się że w Pani wypadku druga opcja będzie trwalsza ze względu na duże uszkodzenie... Korona protetyczna uchroni ząb przed kruszeniem się i zapewni ładny wygląd na dłużej...
Pozdrawiam.

Przy dużym zniszczeniu samej korony zęba odbudowa na włóknie szklanym materiałem kompozytowym może okazać się nietrwałym rozwiązaniem.
Najlepiej wykonać wkład koronowo - korzeniowy ( w celu wzmocnienia zęba ) oraz koronę protetyczną - ze względu na umiejscowienie ( górna jedynka ) najlepszą opcją będzie korona pełnoceramiczna cyrkonowa. Charakteryzuje się wysoką estetyką oraz długą żywotnością.