Jakie są metody dorabiania złamanej jedynki?

Witam, jakie sa metody dorabiania złamanej jedynki ? Juz wiem, ze taka uderzona jedynka moze obumrZec, co wtedy ? CZy ona zmieni kolor i bede miała siną jedynke ? Czy zakłada sie koronę porcelanową na jednego zeba i to jedynke ? Reszta zebow jest zdrowa. Dziękuje za odp.

Może obumrzeć , przez to -nie leczona- może się przebarwić.
Tak zakłada się koronę na jednego zęba - właściwie to z definicji korona jest na jednym zębie.

Witam.Metoda zależy od rodzaju i wielkości złamania, jeśli ząb obumrze, należy najpierw leczyć go kanałowo a następnie odbudować na wkładzie z włókna szklanego. Oczywiście można założyć koronę pełnoceramiczną. Pozdrawiam

Wszystko zależy od stopnia złamania. Możliwa jest odbudowa kompozytowa, licówka lub korona pełnoceramiczna. Zęba po urazie należy obserwować czy nie obumarł. W takim przypadku konieczne będzie leczenia kanałowe pod mikroskopem na jednej wizycie. Po prawidłowym leczeniu ząb nie zmieni koloru.