Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przebarwienia zębów przed leczeniem kanałowym

Witam, jeśli zab ściemniał po urazie i zostanie przeleczony kanałowo to wróci do swojego pierwotnego koloru ? Naa taki przeleczony kanałowo zab mozna zakładać pelnoceramiczne licowki (górne jedynki) ? Dziękuje
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Nie wróci, ale będzie go można wybielić i wtedy wróci do prawidłowego koloru. Jest specjalna metoda wybielania zębów martwych (Pani ząb obumarł po urazie i dlatego trzeba go leczyć kanałowo). Można na taki ząb zakładać licówki, ale licówka nie maskuje koloru zęba, na który jest zakładana.

0

Po przeleczeniu kanałowym można ząb wybielić zakładając do komory zęba preparat wybielający, natomiast trzeba mieć świadomość, że może to zadziałać, ale nie musi. Czasami ząb wraca do pierwotnego koloru, a czasami nie. Natomiast warto spróbować to zrobić bo nawet niewielkie rozjaśnienie pomoże nam potem przy wykonaniu odbudowy protetycznej, gdyż będziemy mieli większe możliwości w doborze rodzaju porcelany. W zależności od tego jaki jest stan szkliwa i jaki jest kolor zęba można rozważyć założenie licówek, ale są też inne rozwiązania (korona, wkład+korona, korona 3/4) Jeśli jedynka nie ma żadnych wypełnień kompozytowych, tylko nastąpiło jej obumarcie po urazie i jeśli jej kolor nie odbiega bardzo mocno od koloru zdrowej jedynki to osobiście skłaniałbym się ku licówce. Niewielkie przebarwienia można przykryć zwiększając nieco grubość licówki i stosując jaśniejszy cement.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy