Co zrobić z taką rysą na zębie?

Dzień dobry, chciałbym zapytać się państwa, co zrobić w moim przypadku. Z góry chciałbym zaznaczyć, że zęby mam wszystkie wyleczone i zdrowe po za tym, że wczoraj przed lustrem zauważyłem rysę na górnej jedynce biegnąca przez całego zęba. Nie wiem co w takim wypadku zrobić, czy istnieją jakieś metody, aby zabezpieczyć tą rysę, ewentualnie usunąć bez inwazyjnie, bez licówek itd? Co z wytrzymałością takiego zęba, nie złamie się na pół do czasu wizyty u stomatologa? Aktualnie znajduje się za granicą i do dentysty będę mógł podjechać za 3 tygodnie, a do tego czasu trochę zostało. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 3 miesiące temu

Na powierzchni szkliwa często można zobaczyć rysy / pęknięcia szczególnie przy silnym świetle. Najczęściej są one tylko w granicy szkliwa i nie wpływają znacząco na wytrzymałość zęba. Najczęściej powstają podczas urazów. Trzeba dokładnie w powiększeniu ocenić w gabinecie ale prawdopodobnie będzie eto do obserwacji.