Usuwanie diastemy ze względów kosmetycznych

Między zębami- chodzi o górne jedynki mam przerwę- diasteme. Jest ona odkąd pamiętam. Nie jest duza. Jedynki nie były nigdy leczone. Jak mogę ta wadę usunąć ze względów kosmetycznych? I jakie sa mniej wiecej koszty?

Dzień dobry,
nic nie stoi na przeszkodzie by zamknąć diastemę ze względów kosmetycznych. Można to zrobić licówkami porcelanowymi. W takim przypadku trzeba trochę zeszlifować szkliwo zębów. Istnieją również cieniutkie licówki porcelanowe, do których nie szlifuje się zęba, ale koniecznie trzeba wziąć pod uwagę grubość zęba, żeby nie wystawały przed inne zęby. Koszt licówek porcelanowych zaczyna się od 1500 zł w zwyż.
Można też zrobić zamknąć diastemę kompozytem. W takim przypadku szkliwo pozostaje prawie nie naruszone. Koszty są w zależności od gabinetu i jakości kompozytu od 400 zł za zamknięcie z dwóch stron.