Czy można skrócić zęby?

witam...mam długie zęby a dodatkowo kły , czy praktykuje się minimalne skracanie, scieranie zębów w stomatologii. czy jest to zdrowe dla szkliwa i czy warto to robić?

Dzień dobry, owszem czasem szlifuje się zęby zarówno ze względów estetycznych jak i przy korekcie zgryzu. Jeżeli lekarz uzna, że szkliwo na zębach jest dostatecznie grube i szlifując nie odsłoni zębiny, może minimalnie skorygować długość zęba. Oczywiście należy to zrobić ze szczególną rozwagą i wymagana jest, jak zawsze, doskonała higiena jamy ustnej.

Kształt i długość zębów zależy od czynników genetycznych. Jeśli ich obecny kształt Pani nie odpowiada, to można rozważyć lekkie ich zeszlifowanie. Zeszlifowanie jest zawsze jakąś ingerencją w tkanki twarde zęba, a dążymy do oszczędzania zęba. Można również przemyśleć kwestię licówek, to znaczy zeszlifować ząb i zamocować na nim licówkę, która jest rozwiązaniem trwałym i estetycznym. Licówkę można dobrać odcieniem i kształtem dopasowanym do reszty zgryzu.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl