Co oznaczają takie rysy na zębach?

Dzień dobry, chciałam zapytać czy można samemu odróżnić pęknięcie szkliwa od pęknięcia zęba? Podczas picia ze szklanki dość mocno uderzyłam się w jedynki i na każdej pojawiła się jedna pionowa rysa na całej powierzchni. Zęby nie bolą przy dotyku, innych dolegliwości ze strony zębów po zdarzeniu też nie posiadam... Bardzo proszę o poradę

Oceniając zęby w powiększeniu wiele osób ma pęknięci a szkliwa z który żyje i nic się nie dzieje. Warto jednak ocenić w gabinecie, lekarz w powiększeniu (lupy lub mikroskop) będzie mógł dokładnie ocenić powierzchnię zęba.