Pionowe rysy na górnych jedynkach

Witam. Chciałabym zapytać czy rysy na szkliwie zębów są groźne - czy od tego mogą zęby przełamać się na pół. Mam pionowe rysy na górnych jedynkach. Byłam na przeglądzie i pani dentystka nie zwróciła na to uwagi. Byłabym wdzięczna za odpowiedź

Drobne pęknięcia szkliwa na powierzchniach wargowych występują u większości osób. Mogą być one spowodowane urazami np uderzeniem butelką podczas picia itp. Z reguły nie sprawiają żadnych problemów i nie ma ryzyka złamania zęba.

Witam. Niektóre osoby zgrzytają albo zaciskają zęby i przez to są bardziej narażone na syndrom popękanych zębów. Czasami sposób w jaki osoby zagryzają może powodować zbyt duży nacisk na jeden ząb, to również może powodować pęknięcia zębów. Jeśli zgrzyta albo zaciska Pani zęby proszę porozmawiaćj z dentystą o leczeniu/zwalczeniu tego problemu.