Pęknięte zęby jedynki

Witam,ostatnio pod światło zauważyłam coś co mnie bardzo zmartwilo.Mam dwa zęby-jedynki-pekniete po dlugosci.Nie czuję bólu,nie miałam nawet urazu...jak powinnam postępować do czasu wizyty u dentysty?Czy z czasem to się pogłębi,zciemnieje?Pęknięcie jest bardzo delikatne,jakby poszlo szkliwo.

Witam, pęknięcie szkliwa powstaje nie tylko wskutek uderzenia ale takim urazem dla zębów są także duże zmiany temperatury spożywanych pokarmów np. jemy lody i popijamy gorącą kawą lub herbatą itp. Jeżeli nie ma żadnych dolegliwości nic się z tym nie robi. W przypadku pojawienia się ich, to w zależności od sytuacji albo pokrywa się lakierem, jeżeli pojawiła się wrażliwość na bodźce termiczne, pokrywa szkliwem lub postępuje się w zależności od określonej sytuacji. Pozdrawiam

Lek. dent. Barbara Ĺťebrowska

może Pani zacząć stosować paste przeciw nadwrażliwości jeśli takowa występuje - spokojnie proszę poczekać do wizyty lekarz wszystko wytłumaczy
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk