Jakich produktów nie można spożywać po wybielaniu zębów metodą nakładkową?

Witam, co mozna jesc a czego nie po wybielaniu zebow metoda nakladkowa? I mam pytanie, czy mozna jesc chleb graham?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

W okresie wybielania nie należy spożywać pokarmów, które mogą przebarwiać szkliwo jak czerwone wino, kawa, mocna herbata, barszcz, jagody, napoje gazowane i owocowe oraz soki cytrusowe (tzw. biała dieta)
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

W trakcie wybielania metodą nakładkową nie powinna Pani spożywać żadnych produktów barwiących - obowiązuje "biała dieta", czyli jemy wszystko co jest jasne (białe ) i popijamy wodą mineralną. Nie wolno również palić papierosów ani pić wina. Warto, dla lepszego efektu, po przeprowadzonej procedurze przez kilka dni ( do tygodnia ) podtrzymać tą dietę.
Co do spożywania chleba graham są różne opinie - jeśli jest on przygotowany na naturalnym zakwasie bez sztucznych dodatków to niewielkie ilości nie powinny mieć negatywnego wpływu na efekt wybielania. Jednak dla powodzenia całego zabiegu proponuję zrezygnować z "wątpliwych" pokarmów i napojów.