Jaką dietę mam stosować przy wybielaniu zębów?

Dzień dobry, Jestem w procesie wybielania zębów metodą nakładkową, całość oczywiście skonsultowana w gabinecie stomatologicznym. Mam jedna problem z białą dietą, stąd moje pytanie: Czy można sporadycznie, powiedzmy raz dziennie lub raz na 2-3 dni dodać do posiłku mrożone warzywa, jak np. marchew lub brokuły? Ciężko jest mi się od nich odzwyczaić, czy mają one duży wpływ na przebarwienia zębów w trakcie zabiegów? Dodam, że żadnych kaw, herbat, napojów słodzonych, papierosów, alkoholu itd. do całości podchodzę rygorystycznie. Czy istnieje możliwość małego odstępstwa chociażby przy wspomnianych wyżej warzywach? Nie będzie mieć to większego skutku na proces wybielania? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 3 miesiące temu

Warto jednak pamiętać, że każde, nawet minimalne odstępstwo, może potencjalnie wpłynąć na efekt wybielania, chociaż w niewielkim stopniu. Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, że uzyskasz maksymalny efekt wybielania, najlepiej całkowicie unikać tych warzyw przez czas trwania kuracji. Alternatywnie możesz spróbować spożywać warzywa o jaśniejszych kolorach, takich jak kalafior, cukinia czy biała fasola, które są mniej prawdopodobne do wywołania przebarwień.

Podsumowując, sporadyczne spożywanie mrożonych marchewek lub brokułów nie powinno znacząco wpłynąć na efekt wybielania, ale jeśli możesz się bez nich obyć przez ten czas, będzie to najbezpieczniejsza opcja.

licówki porcelanowe