Warzywa, owoce i chleb po wybielaniu zębów

Witam, bardzo prosze o wymienienie paru produktow z grupy warzyw,owocow ktore mozna jesc na bialej diecie po wybielaniu zebow?oraz jaki rodzaj chleb mozna wtedy jesc?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

pieczywo nawet ciemne nie szkodzi ponieważ jest suche, natomiast owoce i warzywa zgodnie z nazwą diety - bezpieczne są jabłka, brzoskwinie, gotowana marchew, kalafior
pozdrawiam
lek., lek.med. Bogdan Jaremczuk

Po wybielaniu zębów obowiązuje tak zwana "biała dieta" ( do tygodnia czasu ). Może Pani spożywać między innymi białą kapustę, kalarepę, ziemniaki, kalafior, pietruszkę ( korzeń ), szparagi białe itd.
Co do chleba - także biały, chociaż lepiej zastąpić go innymi węglowodanami,na przykład ryżem.

Najbezpieczniejsze będą: biała kapusta, kalarepa, ziemniaki, kalafior, korzeń pietruszki, szparagi białe, jabłka, brzoskwinie, kalafior.
Pieczywo żytnie na zakwasie będzie dobrym rozwiązaniem.
Jednak nie zalecam trzymania takiej diety przez dłuższy czas ze względu na niedobory do których może doprowadzić.