Skośne pęknięcie ciągnące się od dziąsła do połowy zęba

Witam,ostatnio na górnej trójce zauważyłam skośne pęknięcie ciągnące się od dziąsła do połowy zęba,jest ono dośc widoczne nie tylko przy dobrym świetle,bielsze od zęba.Nie pamietam żebym uderzyła czymś w tego zęba, ale ostatnio ściągałam aparat ortodontyczny. Czy jest jakiś sposób,oprócz licówek,aby to zamaskować,jakieś głebsze polerowanie?Gdy dotykam zęba paznokciem wyczuwam lekki uskok w miejscu rysy.Oczywiście pokaże to mojemu dentyście,ale chciałabym wiedzieć czy jest jakiś sposób na to.

Są różne metody na usunięcie "pęknięć" szkliwa, jednak bez obejrzenia Pani zęba nie mogę nic zaproponować, gdyż nie każde pęknięcie kwalifikuje się do metod zachowawczych. Często licówka/korona jest jedynym rozwiązaniem.

Lek. dent. Agata Duda

należy zacząć od sprawdzenia okluzji - czy nie występują tzw węzły urazowe - koniecznie należy wyeliminować przyczynę - zabezpieczenie już powstałych pęknięć to wtórny problem
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk