Efekt estetyczny bez potrzeby zakładania licówki

Na górnej prawej jedynce z prawej stycznej mam bardzo mały ubytek oraz z przodu przy dziąśle zwapnienie. Czy istnieje wyleczenie tego zęba aby został zachowany efekt estetyczny bez potrzeby zakładania licówki?

Metoda postępowania zależy od głębokości zmiany. Jeśli nie przekroczyła granicy z zębiną to można spróbować infiltracji ( ICON ). Jeżeli konieczne będzie borowanie, proszę się nie obawiać, istnieją materiały wypełnieniowe, które lekarz dentysta idealnie dopasuje do koloru Pana zębów. Przy właściwej codziennej higienie oraz regularnych wizytach kontrolnych przez lata będzie Pan zadowolony.

Witam!
Można wypełnić ten ubytek i zlikwidować odwapnienie za pomocą materiału nanokompozytowego! To metoda prosta,a materiał bardzo estetyczny i w porównaniu do licówek porcelanowych dużo tańszy...
Pozdrawiam.

Lek. dent. Agata Duda

obecnie są dostępne rewelacyjne matriały kompozytowe przy pomocy których uzuskamy świetny efekt bez konieczności nadmiernej preparacji zęba
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk