Założenie licówek kompozytowych i porcelanowych

Witam, jaki jest koszt licowek kompozytowych i porcelanowych ? Ktorymi sie zainteresowac ? Czy jak załoze licowki kompozytowe to bede mogła za jakis czas jak juz beda wygladac nieestetycznie zalozyc sobie porcelanowe ?

Inną sprawą są licówki z kompozytu wykonywane bezpośrednio u pacjenta w gabinecie , zazwyczaj bardzo dużo im brakuje do licówek wykonywanych z wycisku , szczególnie dużo do życzenia pozostawia ich kosmetyka (głębia barwy , opalescencja, możliowośc wypolerowanie) i szczelność szczególnie w okolicy przyzębia.
Nie dotyczy to oczywiście tych kilku osób w Polsce , które potrafią to wykonań perfekcyjnie , ale zapewniam ,że nie jest to tańsze rozwiązanie

Zastanawia mnie przyczyna zakładania licówek w wieku 19 lat... Cena ? Jak zawsze pytanie bez odpowiedzi. Ceny są zróżnicowane w różnych gabinetach. Doradzam zapytać w gabinecie w którym się Pani leczy albo sprawdzić w internecie. Niektóre gabinety zamieszczają cenniki na swoich stronach.
Które wybrać? Na pewno trwalsze i bardziej estetyczne są porcelanowe. Ale trzeba też liczyć się z większym wydatkiem.

Licówki kompozytowe nie są tak estetyczne jak porcelanowe, nie są też tak wytrzymałe. Kompozytowe odbudowy stosujemy wyłącznie jako tymczasowe rozwiązanie. Odpowiadając na Pani pytanie oczywiście można zrobić na razie licówki kompozytowe których koszt est znacznie mniejszy. Docelowe piękne estetyczne rozwiązanie zawsze można wykonać w przyszłości. Nowoczesne licówki wymagają jedynie nieznacznej interwencji w twarde tkanki zęba. konieczna jest konsultacja w celu wykonania dokładnego planu leczenia i kosztorysu.

Każdy rodzaj ma swoje plusy i minusy. Minusem w przypadku kompozytowych jest mniejsza trwałość, a także to, że z czasem mogą żółknąć i tracić połysk. Plusem jest to, że można je wykonać od razu w gabinecie oraz niska cena w stosunku do innych. Natomiast licówki porcelanowe charakteryzuje wysoka jakość, duża wytrzymałość oraz estetyka. Porcelana jest dobrym wyborem, w przypadku, gdy zależy nam na najlepszym efekcie wizualnym, ponieważ wygląda naturalnie. Z tego względu warto stosować ją w przypadku przednich, widocznych zębów. Poza tym licówki porcelanowe są bardziej odporne na przebarwienia i osadzanie się kamienia nazębnego. Są wykonane w laboratorium na wymiar, po tym jak stomatolog precyzyjnie dobierze ich odcień oraz kształt. Zmiana licówek również jest możliwa. Ceny uzależnione są od gabinetu. Koszt będzie większy w przypadku licówek porcelanowych, ale za tym idzie jakość, więc to kwestia wyboru i budżetu, jaki możemy przeznaczyć.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl