Możliwość onlay lub Inlay na dwójkach, które mają plomby

Czy możliwe jest zrobienie onlay lub Inlay wkładu o wysokiej estetyce na dwójkach zębach które maja plomby. Dentysta zasugerował wlasnie taki wkład mówiąc ze jest to cos pomiędzy korona a licowka i wyglada bardziej estetycznie niż licowka kompozytowa. Czy tak wlasnie jest?

Co do 2ek - wydaje mi się, że lekarzowi chodzi o częściowe korony/licówki.
Wszystko zależy od wielkości ubytków w Pani zębach - jeśli są rozległe, na powierzchniach licowych warto zastanowić się nad pełnymi licówkami porcelanowymi.
Przy częściowych uzupełnieniach istnieje ryzyko powstania podbarwień na ich granicach.

Lek. dent. Agata Duda

w zębach przednich nie wykonuje się tego rodzaju uzupełnień
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk