Dopasowywanie tego samego koloru zębów

Dentysta chce założyć : na pierwsza jedynkę po prawej stronie Emax koronę, na dwójkę po prawej stronie emax- cos pomiędzy korona a licowka- tak to zdefiniował. Na jedynkę po lewej stronie licówke kompozytowa i na dwójkę po lewej stronie tez licówke kompozytowa. Moje pytanie czy możliwe jest dopasowanie tego samego koloru? Wydaje mi sie ze kompozytowe licówki bedą sie odznaczać przy emax koronie. Z góry Dziękuje za odpowiedz.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

łączenie prac kompozytowych z pełnoceramicznymi ie daje dobrego efektu estetycznego
wybierane jest raczej z powodów ekonomicznych
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Wszystko zależy od obecnego stanu i koloru Pani zębów. Kolor będzie się nieznacznie różnił ( różne materiały koron/licówek ), aczkolwiek przy dużych staraniach dla osób trzecich może być nie do zauważenia. Jednak powinna się Pani zastanowić nad sensem takiej pracy - mieszanie dwóch rodzajów materiałów, o różnej trwałości w odcinku przednim na dłuższą metę może nie być estetyczne.