Czy szlifowanie zęba pod licówką to bolesny zabieg?

Witam, czy szlifowanie zeba pod licowke to bolesny zabieg ? Popękała mi jedynka na skutek urazu i ortodonta wraz z dentysta zalecili licowke pełnoceramiczna. Czy taka pojedyncza licowka bedzie wygladała estetycznie ? Nie bedze wygladała zbyt perfekcyjnie, sztucznie w stosunku do innych zebow ? Moze ktoś z Państwa miał pacjentów z podobnym problemem :) Dziękuje.

Witam, z reguły do szlifowania pod licówke znieczula się ząb, więc samo szlifowanie nie jest bolesne, jak minie znieczulenie , może być ząb nieco wrażliwszy np. na temperaturę. Jesli będzie zacementowana licowka tymczasowa , tych objawow moze nie być.
Dobrze wykonana licówka jest dopasowana do sąsiednich zębów, technik może np. namalować na niej drobne pęknięcia szkliwa, lub przebarwienia, tak, żeby byla podobna do zębów obok :)

Pojedynczą licówkę bardzo trudno dopasować tak idealnie żeby nie było różnicy z pani naturalnym zębem. Szczególnie jeśli trzeba wykonać charakteryzacje w postaci pęknięć szkliwa i przebarwień. Dlatego warto rozważyć wykonanie licówek co najmniej na obu jedynkach. Zakres szlifowania może być minimalny w zależności jakiej grubości wykonamy licówkę.

Nie boli bo się znieczula , dobry technik zrobi licówkę idealnie dopasowaną do zęba sąsiedniego , najczęściej w takim przypadku jest bardzo ścisła współpraca technika ( musi Pania zobaczyć na żywo)