Licówki kompozytowe z powodu krzywego zęba

chcialabym zrobic licowki kompozytowe poniewaz mam krzywego przedniego zeba a nie chce wydawac pieniedzy na aparat. Czy jest taka mozliwosc? i czy licowki kompozytowe sa dobierane do koloru zeba? dziekuje

Witam!
Licówkami można skorygować kształt zęba ale w nieco ograniczonym zakresie...Dużo zależy od tego jak bardzo ząb jest krzywy i w jakim jest zgryzie i to musi ocenić dentysta! Kolor licówki jest oczywiście dobierany do koloru zębów! Pozdrawiam.

Licówki kompozytowe są dużo mniej estetyczne niż licówki wykonane z porcelany, a możliwości zmiany ustawienia zębów w łuku przy pomocy licówek są minimalne. Oczywiście jeśli chcemy wykonać tylko licówki i zachować zęby z żywą miazgą. Może należy rozważyć wykonanie 3 licówek i jednej korony wtedy możliwości zmian są nieco większe. Czasami jednak warto rozważyć leczenie ortodontyczne, bo to jedyny sposób na prawidłowe i estetyczne ustawienie zębów w odcinku przednim. Szlifowanie zębów pod uzupełnienia protetyczne jest procesem nieodwaracalnym.