W jaki sposób odbudować zęba?
Witam. Mam pytanie dotyczące odbudowy zęba. Kilka lat temu moja górna 5 została zatruta, wypełniona i spiłowana do połowy. Chcąc odbudować zęba udałem się do stomatologa. Po zrobieniu zdjęcia RTG(na zdjęciu było widoczne wypełnienie sięgające do korzenia i bardzo cienkie ścianki). Stomatolog zaproponował odbudowę na włóknie szklanym zaznaczając, że szanse powodzenia to ok. 80%. Czy istnieje jakieś 100% rozwiązanie, np. wkład koronowo-korzeniowy?

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Domowe sposoby na bolący ząb
Witam
Jeśli stomatolog ocenił ząb jako wątpliwy do odbudowy protetycznej ze wględu na cienkie ściany korzenia zęba, tzn. że wkład lany koronowo- korzeniowy mógłby spowodować pęknięcie zęba, a w konsekwencji usunięcie zęba
Alternatywą może być wykonanie odbudowy na włóknie szklanym.
W przypadku takiego stanu korzenia zęba trudno mówić o 100% rozwiązaniu.
Pozdrawiam