Czy złamanie zęba mogło powstać na skutek złego wypełnienia?

Miałem wypełnienie zęba, który był wcześniej leczony kanałowo. Po wypełnieniu zęba, gdzieś tak po 3 miesiącach złamał mi się kawałek tego zęba wraz z wypełnieniem. Moje pytanie: Czy złamanie zęba powstało na wskutek złego wypełnienia ? Mam inne zęby leczone kanałowo i takiego problemu nie miałem, że po jakimś czasie łamały mi się zęby. Jest to pierwszy przypadek, że po wypełnieniu zęba łamie mi się ząb.

Witam!
Zęby po leczeniu kanałowym zawsze są bardziej kruche,a wiec i bardziej podatne na złamanie... Dużo zależy od tego ile zęba zostaje po usunięciu próchnicy i przygotowaniu do leczenia kanałowego. Dodatkowo jeżeli wypełnienie stanowi więcej niż 50% zęba to niestety zawsze istnieje niebezpieczeństwo odłamania jego fragmentu...
Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
leczenie kanałowe osłabia ząb. Jeżeli próchnica była głęboka, wypełnienie było rozległe, a ścianki bardzo cienkie to istniało prawdopodobieństwo, że ząb się ukruszy. Kolejną przyczyną takiego stanu mogą być wady zgryzowe - w takim wypadku należało by zrobić badanie okluzji, tj. analizę warunków zgryzowych,a kolejno wprowadzić leczenie. Gdyby wypełnienie było w zły sposób załozone, wyleciało by wcześniej i w całości.
Pozdrawiam