Co oznacza taki wynik tomografii zęba po leczeniu kanałowym?

Witam. Miałam zrobioną tomografie zęba (górnej 1) ze względu na dolegliwosci bólowe po leczeniu kanałowym. Proszę o interpretację wyniku:Od strony podniebnej w okolicy wierzchołkowej poszerzenie ozębnej na dlugości 2.7 mm, część wierzchołkowa korzenia szeroko opracowana, materiał wypełniający sięga poza obrys korzenia (obserwacje nie muszą być klinicznej istotne). Co to oznacza? Czy konieczna będzie resekcja? Czy

Jeżeli materiał wypełniający kanał jest przepchnięty poza wierzchołek może być przyczyna dolegliwości bólowych. Bardzo ważne jest jaki to materiał i w jakich ilościach, są materiały które mogą mieć kontakt z kością, bez szczjgólowych informacji na temat leczenia oraz oceny TK nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie.