Czas gojenia po leczeniu kanałowym zęba

Witam Mam pytanie odnośnie leczenia kanałowego 25 lipca tego roku miałam zrobioną 5 kanałowo pod mikroskopem . Wykonała zdjęcie RTD na którym widać ,że materiał został przetkany przez wierzchołek zęba . Od chwili zrobienia zęba nie odczuwam bólu ( przy nitkowaniu nicią odczuwam ten ząb i mam wrażenie ,że opuchlizna do końca nie ustąpiła ) Dentysta twierdzi że jest to mała ilość materiału a dolegliwości mogą utrzymywać się nawet do kilku miesięcy po leczeniu. Czy gojenie trwa tak długo?

Witaj,
Gojenie moze trwac do dwoch lat. Pierwsze zdjecie kontrolne wykonuje sie po 6miesiacach, a nastepne po roku i dwoch latach, zeby zobaczyc efekt leczenia. Samo gojenie kosci trwa 6-8 tygodni.
Jesli chodzi o przepchniecie materialu poza wierzcholek to niewielka jego ilosc nie powinna miec wplywau na gojenie. Niestety preparat poza wierzcholkiem utrudnia to gojenie i moze trwac ono dluzej.
Zycze powodzenia Aleksandra Bąk

Gojenie tkanek po przepchnięciu materiału może trwać tak długo. Jest to zależne od rodzaju substancji poza wierzchołkiem, od jej ilosci i od zdolności naprawczych organizmu. Najlepiej wykonać rtg w celu kontroli stanu przy wirzcholku korzenia