Leczenie kanałowe a opuchlizna okolicy zęba

Pól roku temu miałam leczony zab kanałowo doszło do złamania narzedzia a nastepnie je przepchnieto poza wierzchołek ,zab pobolewał okazało sie ze jest jeszcze jeden kanał który podad miesiąc temu został opracowany a odczuwam nad tym zebem co jakis czas ''opuchliznę''Na rtg niema zadnych zmian czy juz nalezy sie martwić o zab?

Witam
Jeżeli wszystkie kanały zostały prawidłowo opracowane, a dolegliwości nadal występują, to przyczyną może być to narzędzie kanałowe. Wówczas konieczna może być resekcja wierzchołka korzenia.

Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk

czy narzędzie zostało usunięte mikrochirurgicznie podczas resekcji ???,
jeśli leczenie było "poprawiane" około miesiąca temu to proszę dać organizmowi jeszcze trochę czasu - u niektórych pacjentów gojenie potrafi trwać do 6 miesięcy
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk