Dlaczego mam ten ból zęba po leczeniu kanałowym?

Witam. OK. jednego miesiąca temu miałam leczony kanałowo zab (3 kanały). Zab do tej pory jest wrażliwy, tj. jeśli poruszam go na boki, bądź szukam w niego, odczuwam delikatny bol. Również w przypadku ucisku dziąsła od zębem odczuwam niewielki bol. Inne żeby tak nie reagują. Miałam kiedyś leczony kanałowe zab i nie bylo żadnych dolegliwosci. Teoretycznie taki zab jest martwy. Czy odczuwanie bólu może swiadczyc o stanie zapalnym czy jest to normalny przejściowy proces po leczeniu?

Ząb po leczeniu kanałowym może boleć kilka tygodni. Trzeba sprawdzić zęba na tomografii komputerowej czy są odnalezione i wypełnione wszystkie kanały. Jeżeli jakiś kanał nie został opracowany to dolegliwości będą od tego. Każde leczenie jest inne i niekiedy u Pacjentów którzy mają leczonych kilka zębów kanałowo, przy jednym występują dolegliwości a przy innym nie mimo tego że wszystko jest leczone idealnie i kontrolowane na RTG i TK.