Czy ból po leczeniu kanałowym zniknie?

Witam, Miesiąc temu mialam leczona kanałowo siódemkę. Dentysta powiedzial ze zab jest martwy i zabezpieczony, leczenie bedzie dokonczone. Po leczeniu wszystko było ok. Jednakże 2 dni temu nagryzlam dość mocno podczas jedzenia leczony zab. Od tamtego momentu przez 2 dni czułam pulsujący bol. Dziś bol troche zelzal jest to bardziej uczucie rozpierania zeba i tak jakby swędzenie. Czy jest szansa że bol ustanie? Co mogło się stać?
KOBIETA, 33 LAT 4 tygodnie temu

Trzeba sprawdzić w gabinecie w powiększeniu czy ząb nie uległ pęknięciu. Jeżeli ząb nie jest zabezpieczony po leczeniu kanałowym może się złamać. Trzeba też ocenić na RTG czy leczenie zostało przeprowadzone do końca i czy wszystkie kanały są wypełnione. Jeżeli leczeni nie było dokończone a kanały pozostawione puste w środku to może rozwijać się stan zapalny w kości i dlatego opisywane dolegliwości.