Silny ból zęba kilka godzin po leczeniu kanałowym

Witam,4.12.14 zaczęłam leczenie kanałowe. Lek. stomatolog założył mi tzw. trutkę i wszystko było w porządku. Na następnej wizycie,12.01.15 lekarstwo zostało ściągnięte,2 kanały wypełnione oraz zrobione zdjęcie. Wieczorem kiedy znieczulenie przestało działać TEN ząb zaczął mnie boleć tzn. jedna część zęba(bo to 5 u góry) nie boli natomiast druga która też jest wypełniona to jest jakiś koszmar, nie mogę dotknąć nawet językiem.Czy skoro ząb jest martwy, może mnie boleć tuż po leczeniu? Pozdrawiam

Ból po leczeniu endodontycznym jest normalną reakcją. Jeżeli nie będzie on miał tendencji spadkowej i po kilku dniach nie ustanie należy się zgłosić do lekarza.