Czy po leczeniu kanałowym rozwijają się bakterie beztlenowe?

Witam, czy to prawda, że po leczeniu kanałowym w kanałach rozwijają się bakterie beztlenowe produkujące toksyny, które mogą powodować wiele chorób serca, nerek lub stawów? Czy lepiej takiego zęba usunąć niż pozostawić martwego w organizmie? Dziękuję

Piotr Pilarski

Nie jest to prawda. Bakterie mogą się rozwijać jeśli nie podejmie się żadnej interwencji.

Pozdrawiam.