Kanałowe leczenie zęba a bolesność

Witam,3 mies temu mialam zle leczony zab kanalowo. Zostal potwornie rozwiercony, 3 razy truty a u drugiego dentysty okazalo sie ze nawet kanaly nie byly odkryte a zab bolal coraz bardziej. Drugi dentysta wyleczyl zeba i tez dwa obok niego. Niestety do tej pory nie moge gryzc twardego bo odczuwam lekki bol tych zebow. Czy to z czasem minie? Byly tez wrazliwe na temperature ale to przeszlo. Pozostal lekki bol pod naciskiem. Zdjecie rtg nic nie wykazuje

Witam,
Po leczeniu kanałowym, szczególnie po leczeniu ponownym dolegliwości mogą się utrzymywać przez kilka dni/tygodni , jednak powinny całkowicie ustąpić. W przeciwnym wypadku należy zgłosić się do stomatologa i wykonać ponownie kontrolne zdjęcie Rtg.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Ząb po leczeniu kanałowym, a do tego powtórnie, potrzebuje czasu aby "dojść do siebie". Proszę uzbroić się w cierpliwość. Może Pani wrócić do gabinetu, gdzie przeprowadzany był zabieg - być może odbudowa jest zbyt wysoka? Za pewien czas dobrze wykonać zdjęcie kontrolne ( punktowe ).

Lek. dent. Ĺukasz WojszwiĹĹo

po leczeniu endodontycznym okresowo należy wykonywać kontrole rtg - proszę udać się do lekarza który leczył zęba - on na podstawie badania, podawanych przez Panią objawów i obrazu rtg podejmie decyzję co dalej
często po laczeniu kanałowym występują opisane dolegliwości jednak najczęściej po kilku tygodniach mijają
czasami zdarza się że konieczna jest resekcja ale z taką decyzją warto wstrzymać się do 6 miesięcy od leczenia
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk