Bolesność leczonego kanałowo zęba

W grudni miałam leczony zab kanałowo, ale zab dalej boli. Raz boli mocniej a raz słabiej. Co moze byc przyczyna tego bolu.

Witam.
Przyczyna moze byc obecnosc nieprzeleczonego dodatkowego kanalu, ktory latwo przegapic przy leczeniu endodontycznym bez uzycia mikroskopu, lub niepelne wypelnienie ktoregos z kanalow zeba.
Prosze umowic wizyte ze swoim stomatologiem.
Pozdrawiam

Najlepiej udać się na kontrolę do lekarza, który zabieg przeprowadzał. On zna dokładną historię leczenia i na podstawie RTG będzie mógł stwierdzić co jest przyczyną obecnych dolegliwości.
Musi Pani jednak pamiętać, że leczenie kanałowe jest próbą uratowania zęba. Po jego zakończeniu przez dłuższy lub krótszy czas mogą towarzyszyć dolegliwości o różnym nasileniu ( w zależności m.in od stanu wyjściowego zęba ).