Co robić z dolegliwościami po leczeniu kanałowym?

Dzień dobry, rok temu miałem robione leczenie kanałowe zęba. Ale ciągle czuję dyskomfort przy zmianie temperatury otoczenia. Samo przykładanie ciepłego do zęba nic nie robi, ale podgrzewanie (np. napojem) dziąsła jakby podrażnia jego okolice (robi się tkliwe, lekko pulsujące, jakby ząb był nadwrażliwy). A przecież nie ma on już w sobie unerwienia... Wysiłek fizyczny powoduje podobne objawy. Co ciekawe schładzanie przynosi ulgę. Ząb jest ponoć wzorowo zrobiony. 4 lekarzy odesłało już mnie z kwitkiem, żeby to nadal obserwować. Ale już nie mam siły tego obserwować. Jeden stomatolog podejrzewał, że może pomóc resekcja wierzchołka. Ale nikt bez potwierdzenia na obrazowaniu nie chce tego się podjąć. A RTG (kilka punktowych i 2 panoramy) i tomografia (jeden stomatolog podejrzewał ukryty kanał, ale tomografia tego nie potwierdziła) niczego nie wykazały.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT około miesiąca temu

Wszystko ejezbędne badania zostały wykonane. Może sprawa dotyczy materiały który wypełnia kanał. Jeżeli kanał jest szeroko opracowany szczególnie na końcu to zaleca się wypełnienie materiałem MTA a nie gutaperką. Jest to mniej traumatyczny zabieg niż chirurgiczna resekcja. Warto spróbować i ocenić po czasie.