Jaką mam szansę, że za drugim razem zapalenie zostanie wyleczone?

Dwa dni temu miałam kończone drugie leczenie kanałowe u innego stomatologa. Po pierwszym leczeniu nie został w 6 usunięty korzeń a dwoch kanałach zostały złamane narzędzia. Zrobiło się zapalenie tkanki okolowierzchniowych. Po kolejnym leczeniu( gutaperką na gorąco mikroskop) drugi stomatolog przepchnął lekko materiał po za kanał. Nie przejmował się tym stwierdzi że jest to pewne że bynajmniej kanał jest zamknięty. Czytał że są dwie szkoły które uczą że lepiej przepchnąć i na odwrót. Jaką mam szanse po drugim leczeniu że zapalenie zostanie wyleczone? I ząb uratowany?...nie daje mi spokoju to przepchnięcie materiału. Dziękuję za odpowiedź.

Przepchnięty materiał w niewielkiej ilości nie jest problemem, wszystko zależy ile materiału i jaki znalazł się poza wierzchołkiem, jeżeli jest to uszczelniacz nawet większe ilości nie stanowią problemu, jeżeli gutaperka w dużej ilości znalazła się poza wierzchołkiem to może działać drażniąco. Jeżeli zostały opracowane i wypełnione wszystkie kanały a ząb prawidłowo odbudowany protetycznie, stan zapalny powinien zacząć się goić.