Prawdopodobnie przyczyną jest 4 kanał który nie został znaleziony. Ząb wymaga ponownego leczenia wszystkich kanałów i szczelnej odbudowy na wkładach. Leczenie całego zęba powinno odbyć się pod mikroskopem na jednej wizycie. Czas leczenia wynosi 2 godziny. Dolegliwości ustąpią po wyleczeniu zęba.
To czy uda sie uratować ząb zależy od warunków anatomicznych a co za tym idzie od tego czy uda się udrożnić i opracować wszystkie jego kanały.
Nie pisze Pani co zostało zrobione na ostatniej wizycie u stomatologa ani jak to w tej chwili wygląda ,czy jest naciek zapalny , obrzęk. Trudno mi więc odpowiedziec na wszystkie Pani pytania..
Witam. Jeśli leczenie przeprowadza specjalista z odpowiednim sprzętem, leczenie można przeprowadzić na jednej, dwóch wizytach, w innym przypadku rozciąga się to w czasie.
Aby opisane dolegliwości ustąpiły, konieczne jest ponowne leczenie endodontyczne z prawidłowym opracowaniem wszystkich kanałów korzeniowych. Leczenie można przeprowadzić na jednej wizycie. Rokowanie zależy od stopnia zniszczenia zęba i sposobu odbudowy- najlepszym rozwiązaniem jest odbudowa Protetyczna w postaci korony na włoknach szklanych. W przypadku obecnych objawów ogólnych jak wysoka temoeratura, ogólne osłabienie- można zastosować antybiotykoterapie, aby wspomóc leczenie stanu zapalonego. Pozdrawiam serdecznie
Jeśli znaleziony jest czwarty kanał - i jeśli on jest przyczynowy - to po przeczyszczeniu i założeniu lekarstwa powinno przechodzić. Powinna dostać pani antybiotyk doustny. Jednak jeśli ból oraz temperatura będą się utrzymywały- należy rozważyć bardziej drastyczne rozwiązanie.
Co do odbudowy na wkładach to ja osobiście bym się tak nie śpieszył. Oczywiście zgadzam się z moimi kolegami odnośnie powtórnego leczenia kanałowego z uwzględnieniem 4 kanału. Pulsujący ból i stan podgorączkowy świadczą o procesie zapalnym o charakterze ropnym. Fakt że jest to górna siódemka powinno jeszcze rozszerzyć diagnostykę o zatokę szczękową, gdyż stany zapalne w okolicach wierzchołków korzeni mogę przenosić się w obręb zatoki szczękowej. Co do odbudowy protetycznej to po prawidłowym przeleczeniu kanałowym raczej skłaniałbym się do wykonania endokorony kompozytowej, niż odbudowy protetycznej na wkładach. Oczywiście wszystko zależy od tego w jakim stanie jest ten ząb i ile własnych tkanek zęba pozostało.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Stan zapalny po leczeniu kanałowym zęba – odpowiada Lek. Izabela Ławnicka
- Co robić z tym silnym bólem zęba po leczeniu? – odpowiada Lek. dent. Piotr Puchała
- Ból martwego zęba po leczeniu kanałowym – odpowiada Lek. dent. Marcin Dolecki
- Pulsujące bóle zębów po leczeniu kanałowym – odpowiada Lek. dent. Katarzyna Kochańczyk
- Zatrucie zęba na pierwszej wizycie przy leczeniu kanałowym – odpowiada Lek. dent. Anna Brycka
- Utrata plomby po leczeniu kanałowym – odpowiada Lek. dent. Paulina Opławska
- Ból zęba leczonego kanałowo i źle przeprowadzone leczenie – odpowiada Lek. Marta Gryszkiewicz
- Pominięcie jednego kanału w leczeniu kanałowym zęba – odpowiada Lek. Paweł Baljon
- Proces leczenia kanałowego – odpowiada Lek. dent. Anna Brycka
- Ile wizyt potrzeba, aby wyleczyć kanałowo ząb? – odpowiada Lek. dent. Piotr Puchała
artykuły
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym - zabieg, charakterystyka, materiał kompozytowy, inaly/onlay
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym jest bardzo wa
Cena leczenia kanałowego - przebieg zabiegu, powikłania, od czego zależy koszt
Cena leczenia kanałowego jest najczęściej dość wys
Odbudowa zęba na włóknie szklanym - charakterystyka, zalety, przeciwwskazania, cena
Odbudowa zęba na włóknie szklanym jest konieczna p