Utrata plomby po leczeniu kanałowym

Witam! wypadła mi dzisiaj plomba po leczeniu kanałowym, ale kanały nie są odsłonięte, widać jakby nad niby był jeszcze kawałek plomby. Niestety do swojego dentysty mogę udać się dopiero za 2 tyg, czy to nie będzie za długo?

Witam,o sukcesie leczenia kanalowego decyduja poza odpowiednio przeprowadzonym zabiegiem bez dostepu śliny jeszcze szczelna odbudowa korony zęba,polecam jak najszybciej zabezpieczyc korone-nie czekac az tak dlugo!zalecanym uzupelnieniem po leczeniu endodontycznym nie jest samo wypelnienie("plomba") tylko conanie odbudowa na wkladzie koronowo-korzeniowym,pozdrawiam!

Witam. Ząb niezabezpieczony plombą może przez ten czas się złamać i wtedy będzie to duży kłopot. Lepiej będzie udać się do innego dentysty. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Witam

Myslę,że przez dwa tygodnie nic się złego nie wydarzy. Długotrwałe pozostawienie zęba bez odbudowy mogłoby skutkować powtórną powtórną infekcją zęba lub jego dalszemu uszkodzeniu.
Warto rozważyć odbudowe protetyczną zęba.
Pozdrawiam,Katarzyna Kochańczyk

Jeżeli kanały są szczelnie pokryte kompozytem to nie powinno być problemu. Jeżeli jest nieszczelne wypełnienie i ślina dostanie się na ujścia kanałów niestety całe leczenie trzeba powtórzyć.