Czy możliwe jest, żeby mój organizm nie tolerował materiałów używanych w endodoncji?

Rok temu miałam ząb leczony kanałowo. Po leczeniu bolał (był sprawdzany nawet przez kilku stomatologów-podobno było wszystko ok) , usunęłam go bo ból nie mijał. W tym roku kolejny ząb leczony kanałowo, tym razem pod mikroskopem. Leczenie zakończone, ząb boli, czyli powtarza się historia sprzed roku. Czy możliwe jest żeby mój organizm nie tolerował materiałów używanych w endodoncji i reagował bólem po leczeniu??? Niestety ból jest tak męczący że prawdopodobnie znowu zdecyduję się na ekstrakcję .

Witam, zanim Pani zdecyduje się usunąć ząb proszę wrócić do lekarza, który wykonał leczenie powiedzieć o tym i prawdopodobnie trzeba będzie wyjąć materiał, którym został wypełniony kanał i założyć materiał tymczasowy do kanału. Będzie można wtedy stwierdzić, czy rzeczywiście Pani nie toleruje tego materiału czy jest jakaś inna przyczyna bólu po leczeniu. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.