Dlaczego pojawił się ten ból po leczeniu zęba?

Witam, wczoraj odczułam mocny, palący ból w okolicy zęba po kanałowym. Dzisiaj wyjęłam z niego małą gąbeczkę. Wyczytałam że prawdopodobnie to gąbka kolagenowa, ale te podobno się rozpuszczają po kilku tygodniach, a ja zabieg miałam prawie 6 miesięcy temu. Co się mogło wydarzyć i co powinnam zrobić? Z góry dziękuję
KOBIETA, 28 LAT 4 tygodnie temu

Po leczeniu kanałowym nie powinno się nic z zęba wyciągać. Jeżeli ząb jest leczony prawidłowo to powinien być od razu odbudowany szczelnym kompozytowym wypełnieniem. Najprawdopodobniej ząb był odbudowany tymczasowo. Trzeba sprawdzić w gabinecie w powiększeniu oraz wykonać RTG w celu oceny czy ząb jest prawidłowo leczony.