Czym jest spowodowane uczucie zimna w przypadku martwego zęba?

Witam, Dolna szóstka wyleczona kanałowo z powodzeniem kilka lat temu nieco mi się ukruszyła. Dentysta odbudował ząb wypełnieniem kompozytowym. Od tej pory przy noszeniu szyny relaksacyjnej i mocniejszym gryzieniu ząb zaczyna przeszywać (czuję takie jakby zimno), lecz przecież jest martwy, więc jak to możliwe?

Proszę wybrać się na kontrolę do lekarza dentysty, może to być spowodowane zbyt wysokim wypełnieniem, a jeżeli nie, to lekarz wykonując pełną diagnostykę oceni co jest dokładną przyczyną.