Wybielenie martwego zęba

Witam serdecznie mam pytanie i problem z zęben dokładnie jednyką ponieważ mam martwego i zciemniał a co za tym idzie nie ładnie wygląda przy usmiechu i estetyce zębów :( ....Pan/i Doktor jaka by była najlepsza metoda na wybielenie zęba i oczywiscie bezpieczna dla zęba :) Pozdrawiam ciepło Ewa

Witam. Można wybielić ząb od środka lecz po jakimś czasie ciemny kolor powraca i sam zabieg nieco może ząb osłabić, inną możliwością jest założenie licówki ceramicznej. Ta metoda polega na zeszlifowaniu wierzchniej warstwy szkliwa i przyklejeniu licówki, dobrze byłoby wzmocnić ząb włóknem szklanym. Z powodu Pani młodego wieku wstrzymałabym się z zakładaniem korony na zęba, ma Pani na to jeszcze czas. Jak Pani widzi każda metoda wiąże się z pewnym ryzykiem i ingerencją w tkanki zęba. Najmniej inwazyjna jest licówka kompozytowa ale efekt końcowy nie zawsze jest zadowalający.

Zmiana koloru zęba występuje prawie zawsze jeżeli występują nieprawidłowości w leczeniu kanałowym nieszczelność wypełnienia i rozkładjący się uszczelniacz albo gutaperka , muzelane preparaty usczelniające , niedoczyszczona komora albo kanały- wszytko to są przyczyny przebarwienia , na początek należy zrobić ponowne leczenie kanałowe ,nowoczesne metody i materiały przy przestrzeganiu procedur nie będą powodowały ponownego przebarwiania o ile oczywiście jeszcze się uda wybielić to co jest. Po leczeniu kanałowy ząb trzeba wybielić i porządnie odbudować